Category Archives: Eredményeink 2019/20

Versírónk sikere

A Pestszentlőrinc-Pestimrei Felnőttek Gimnáziuma által kiírt Országos Versíró Versenyen Pekker Patrícia, iskolánk 11.b osztályos diákja Különdíjban részesült. Felkészítő tanára: Csengődi Erika.
Gratulálunk a szép eredményhez!

Memorable Dates angol nyelvi iskolai verseny eredményei

A kétfordulós angol nyelvi verseny decemberi döntője után megszülettek a végső eredmények, amelyek a projektmunka és a teszt pontjaiból tevődtek össze.

I. kategória (7.-8. osztály)
1. Bató Anna, Szabó Enikő, Ruska Henriett (8.b) 96 p.
2. Egerszegi Andrea, Pádár Panka Rozi, Zay Emese (7.b) 90 p.
3. Imre Panna, Pálinkó Brigitta (8.b) 89 p.
4. Csiszárik Petra, Vasas Ildikó (7.b) 87 p.
5. Füg Martin, Konkoly Ádám, Matusek Ákos, Zaj Bence (7.b) 84 p.
6. Bogár Csenge, Fitos Luca (8.b) 48 p.

II. kategória (9.-12. osztály)
1. Tóth Patrícia, Virág Viktória, Géczi Tímea (9.b) 93 p.
Különdíj a kreatív projektmunkáért.
2. Gyarmati Fanni, Borbély Bence, Szabó Dominika, Glázer Patrik (11.b) 89 p.
Borbély Petra, Csóka Gedeon (11.b) 89 p.
3. Kiss Szabolcs, Pálinkó Vince (10.b) 87 p.
4. Gacsal Bianka, Marosi Janka, Medgyesi Gergő (10.a) 80 p.
5. Fábian Botond, Radics Tamás, Sárdi Balázs (9.b) 79 p.
6. Major Vivien, Pap Jessica, Szabó Noémi, Vara Nóra (10.c) 77 p.
7. Ács Bertalan, Párer Máté (10.c) 72 p.
Juhász Szabolcs, Forgács Fanni, Gyulafalvi Viktória (11.a) 72 p.
8. Hegedűs Noémi, Szkicsák-Hébel Petra (11.a) 63 p.
9. Kecskés Dóra, Pallag Fanni, Proksa Diána (9.a) 50 p.

A rendkívül kreatív és igényes projektmunkákat a főbejáratnál és az angol termekben tekinthetitek meg 2020 januárjában.

Gratulálunk minden résztvevőnek!
Angol nyelvi munkaközösség

Novemberi sikerek

Novemberben is szép sikereket értek el diákjaink.

Boldizsár Csaba (11.b) az Országos Kata Bajnokságon Junior kategóriában II. helyezést ért el.

A gimnázium fiú futsal csapata azz V-VI. korcsoportos diákolimpia  körzeti döntőjében III. helyezést ért el. 
A csapat tagjai: Balogh József Dániel (10.d), Baranyai Zoltán (10.a), Buzás Bálint (10.d), Czili Bence (11.a), Czili Dávid Zsolt (10.d), Gáspár Zsombor (10.a), Pekker Gergely László (12.b), Géczi Gergő (12.b), Juhász Szabolcs (11.a), Lőrincz Botond (10.b), Zoltán Tamás (10.b). Felkészítő tanár: Mádi Károly.

Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen három csapatunk is szép eredményt ért el.
A hetedikesek között a Bori és az apródok nevű csapatunk V. lett. Csapattagok: Egri Borbála, Csóka Noel, Matusek Ákos, Tóth Vince. Felkészítő tanáruk: Farkas Zoltánné Bató Erika.
A nyolcadikosoknál a Szondi négy apródja nevű csapatunk II., míg a Sínretesz nevű csapatunk a IV. helyet szerezte meg.
Csapattagok:
Szondi négy apródja: Bató Anna, Fitos Luca, Antal Simon, Pásztor Dániel.
Sínretesz: Csóka Petra, Icsó Jázmin, Kávai Alexandra, Pál Sára.
Felkészítő tanáruk: Csengődi Erika.

Kávai Alexandra 8.b osztályos tanuló a 2019. november 9-én megrendezett Magyar Látványtánc Sportszövetség Őszi kupáján több szép eredményt is elért. Ezek a következők:
– Runaround Sue Szárnynyitogató AMI. Junior Duó-ban Ezüst B. kategóriás;
– Virágtündér Szárnynyitogató AMI. Junior Szóló-ban Ezüst B kategóriás;
-Cukorbabák-Lollipop Szárnynyitogató AMI. JuniorDuó-ban Arany B kategóriás lett.

A 70. DanceNet Kupa Táncversenyen – amit 2019. november 17-én rendeztek – a következő eredményeket érte el:
– Formáció Junior Szóló Standard kategóriában 1 helyezést;
– Formáció Ifjúsági Páros Latin kategóriában 1 helyezést;
– Formáció Ifjúsági Duó Latin kategóriában 1 helyezést ért el;

Gratulálunk minden versenyzőnknek és további sikereket kívánunk!

Tanévkezdési sikerek

Még el sem kezdődött az idei tanév máris eredményekről számolhatunk be.

2019.06.21.
Kávai Alexandra 8.b osztályos diákunk partnerével a X. Látványtánc Európa Bajnokságon “B” kategóriában, Junior korcsoportban a Klasszikus táncban Arany minősítést, a Latin táncokban pedig I. helyezést ért el.

2019.07.07.
Tóth Balázs 9.b osztályos tanuló a “Muzsikál az erdő” irodalmi pályázaton Mese kategóriában a “Fából készült …” c. alkotásával II. helyezést ért el.

2019.08.24.
Halmi Flóra 10.b osztályos diákunk  a VIII. Mese Jótékonysági Íjászversenyen Női kadet csigás kategóriában I. helyezést ért el.

2019.09.01., 08.
Berecz Márton 10.c osztályos diák eredményesen szerepelt az ócsai UFÓ által szervezett 21 km-es, valamint a Wizz Air által szervezett szintén 21 km-es futóversenyen.

Gratulálunk diákjainknak és további szép sikereket!