Jövőre 75 éves lesz a Bolyai

Tisztelt bolyaisok, volt diákjaink!

Az Ócsai Bolyai János Gimnázium (és jogelődje) jövőre, a 2026/2027-es tanévben ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.

Mi, az iskola dolgozói, már erre a jeles eseményre is szeretnénk készülni. Kérjük azokat, akiknek van a birtokában régi tabló, csoportkép (hiszen volt idő, amikor ilyenek nem készültek), juttassa el számunkra, hogy egy – évenkénti – gyűjteményt alkothassunk belőlük (akár elektronikus úton, az év megjelölésével, a hgym@bogim.hu címre, akár a titkárságra, hogy beszkennelhessük).

Read More

LanguageCert nyelvvizsga infók a 2025/26-os tanévre

Kedves leendő Nyelvvizsgázók!

Az idei tanévben 3 alkalommal szeretnénk elegendő jelentkező esetén nemzetközi LanguageCert nyelvvizsgát szervezni B2 és C1-es szinteken:
1. 2025.12. 06.
2. 2026. 03. 07.
3. 2026. 05. 09.

Az írásbelik szombati napokon lesznek, a szóbeliknél nagyon valószínű, hogy a pénteki napokat fogjuk választani.

Jelentkezni a nyelvvizsga honlapján lehet a www.languagecert.hu -n, ahol mintafeladatokat és a felkészüléshez is hasznos tippeket találhattok. A jelentkezés előtt mindenképpen beszéljetek angol nyelvi szaktanáraitokkal, akik tanácsokkal láthatnak el benneteket, és akiknél felkészítő könyvet rendelhettek. Ezen a linken megtalálhatóak a kiadványok: https://www.languagecert.hu/konyvek

Ingyenes próbavizsgát is szervezünk olvasott szövegértés és íráskészség feladatokkal, amelynek várható időpontja 2025. október 21-én kedden 13.30-tól 15.45-ig. Kérlek, jelezzétek, ha plusz testnevelés órát érintene! Ezzel kapcsolatos bővebb információ október közepén várható.

Bozsik Tünde tanárnő

Meghívó szülői értekezletre

Tisztelt Szülők/Gondviselők!

A tanév első szülői értekezletére 2025. szeptember 9-én kerül sor melyre szeretettel várjuk Önöket.

16:30-tól plenáris szülőit tartunk az aulában a 7.b, 9.a és 9.c osztályos diákok szüleinek, ahol bemutatjuk az osztályban tanító tanárokat.

17:00-tól az aulában a 11. évfolyam, az edzőteremben pedig a 9. évfolyam szüleinek tartunk egy rövid tájékoztatót. Ezt követően a kiírásnak megfelelően az osztálytermekben folytatódnak a szülői értekezletek az osztályfőnökökkel.

A fentiekben nem érintett osztályok szülői értekezlete 17:00-kor kezdődik a megadott termekben. 

A terembeosztást a bejáratnál fogjuk kifüggeszteni.

Iskolavezetés

Gólyatábor 2025

Tisztelt Szülők, Gondviselők! Kedves Gólyatáborozó Diákjaink!

Az alábbiakban találják a gólyatáborral kapcsolatos legfontosabb információkat, adatokat. Kérjük figyelmesen olvassák el azokat!
 
Gólyatábor indulás: 2025. 08. 25. 8:00 (Gyülekező: 7:15-7:30)
Hazaérkezés: 2025. 08. 27. 16:00-17:00 között
 
Matrózblúzok átvétele: 2025. 08. 27. délután, a gólyatáborból való hazaérkezés után. Azok, akik nem mennek a táborba, 2025. 08. 28-29-én vehetik át a blúzt.
 
Az egészségügyi nyilatkozatot induláskor kérjük az osztályfőnöknek leadni!
 
 
Körmendy Zsuzsa
DÖK patronáló tanár, szervező

Jelentkezés osztályozóvizsgákra

 

Tisztelt Szülők/Gondviselők!
Kedves Diákok!

Azok a leendő 11. illetve 12. évfolyamos diákok, akik a 2025-26-os tanév őszi vizsgaidőszakában előrehozott érettségi vizsgát szeretnének tenni, és az adott tantárgyból tanulmányi kötelezettségeiknek még nem tettek eleget, még az érettségi megkezdése előtt osztályozóvizsgát köteles tenni.
Az osztályozóvizsgára a KRÉTA rendszeren kell jelentkezni, melynek módjáról az útmutató ad segítséget.

Fontos: A jelentkezés határideje: 2025. augusztus 20. éjfél

Iskolavezetés

Nyári szünet

Tisztelt Szülők, Gondviselők, Kedves Diákok!

Bár még csak most kezdődött el a nyári szünet, de szeretnénk már most pár fontos információit, dátumot közreadni a következő tanév kezdésével kapcsolatosan.

2025. augusztus 22. 7:30-tól : Javító- és pótló vizsgák
2025. augusztus 25-26-27. : Gólyatábor a leendő 9. évfolyamos diákjainknak
2025. augusztus 28. 8:00-tól : Gólyanap a 7.b osztály részére
2025. augusztus 28. 7:30 : Tanévnyitó főpróba
2025. augusztus 28. 9:00 : DÖK ülés
 
A nyári szünetben a titkárság 8:00 és 12:00 között van nyitva, ekkor tudunk segíteni az esetleges kérdésekben, problémákban. 
Vezetői ügyelet 2025.07.09-én, 2025.07.23-án, 2025.08.06-án és 2025.08.19- én lesz. 
 
Minden diákunknak jó pihenést, feltöltődést kívánunk a szünetre!
 
Iskolavezetés

Tanévzárás, elköszönés

2025. július 4-én, pénteken nem csak a tanévet zártuk a nevelőtestülettel, de egy kis ünnepség keretében elköszöntünk két nyugdíjba vonuló kollégától is.

Bálint Nagy Borbála tanárnő 1986-tól dolgozott a Bolyaiban. 39 év alatt sok-sok diáknak magyar nyelv és irodalom, illetve olasz nyelvet oktatott nagy hivatástudattal, folyamatos lelkesedéssel. Pár éve már hivatalosan is nyugdíjas, de tovább tanított, mert még bírta, és nem tudta elengedni, a tanítást, a Bolyait. 

Horváth Tamás tanár úr több, mint 40 évet dolgozott (összesen 49) iskolánkban mint földrajz-rajz szakos tanár. Számos alkalommal szerepeltek diákjai eredményesen az OKTV-n földrajzból (az első 10 vagy 20 között, volt, hogy egyszerre hárman is), többször volt osztályfőnök. Készített könyvekhez illusztrációkat, újságot szerkesztett,  ODK- túrákat szervezett, hosszú éveken át koordinálta az iskolai ünnepségeket  (még sorolhatnánk, mi mindent tett a gimnáziumért). 

Köszönjük mindkettőjüknek a sok-sok éves munkájukat, mindketten emblematikus színfoltjai voltak iskolánk elmúlt 40 évének. Nélkülük, volt kollégáik nélkül sem, működhetne ez a gimnázium az alapítása óta. Kívánunk nekik jó egészséget és örömökben gazdag nyugdíjas éveket!

A Bolyai közössége

Kérelem mindennapos testnevelés két óra alóli felmentésre

Tisztelt Szülők/Gondviselők!
 
Kérem, hogy a nyár folyamán időben gondoskodjanak a sportorvosi időpontokról, és a sportorvosi igazolások időben való beszerzéséről. Addig, amíg nem érkezik be minden szükséges dokumentum, nem áll módunkban felmenteni a tanulókat a két testnevelés óra alól, így mind az öt órán részt kell venniük. A kérelem és az igazolás az iskola honlapjáról letölthető. A dokumentumokat a Kréta E-ügyintézés felületén a TFMGK menüpontban kérjük beküldeni.
 
Köszönjük!
 
Iskolavezetés
 

Bolyais diákok év végi atlétikai eredményei

Körzeti Terematlétika Kupa
A 6 főból álló maroknyi csapat négy iskolát is maga mögé utasított és  4. helyen végzett. A csapat tagjai: Esses Kiara – Súlylökés 3. hely, Soltész Loretta – 30m 1. hely, Papp Sára – magasugrás 1. hely, Mészáros Titán – súlylökés 1. hely, Bejó Balázs, Nagy Bence

Read More