Beiratkozással kapcsolatos fontos információk

Tisztelt Szülők, Gondviselők!
Kedves Leendő Bolyaisok!

Az iskolánkba felvételt nyert diákok jelenléti beiratkozására két időpontot határoztunk meg:

  • A hat évfolyamos gimnáziumba felvételt nyert diákoknak 2024. június 26-án 10:00 és 15:00 között,
  • a négy évfolyamos gimnáziumi osztályokba felvételt nyert diákoknak pedig 2024. június 27-én, 10:00 és 15:00 között kerül sor érkezési sorrendben.
  • Beiratkozás helye mindkét napon a gimnázium Aulája, amely a Falu Tamás utcai sportudvar bejárata felől lehet a legjobban megközelíteni. Az udvaron parkolási lehetőséget is biztosítunk az auóval érkezőknek.

Read More

Májusi eredményeső

Diákjaink májusban is sok szép eredményt értek el. A következőkben ezeket szeretnénk bemutatni.

2024. május 25-én rendezték meg a XXVI. Dél-Pest vármegyei Regionális Karéj Fesztivált, melyen két tanulónk is elindult „vers tini” kategóriában. Veres Eszter 8.b osztályos tanuló különdíjban, Gimpll Alex szintén 8.b osztályos tanuló pedig arany minősítésben részesült. Gratulálunk a kis versmondóinknak és felkészítő tanáruknak, Csengődi Erikának.

 

Read More

Vállalatlátogatás a BIO-Fungi Kft-nél

Minden gazdaságis osztályunknak minden évben lehetősége van a környékbeli vállalatok egyikéhez ellátogatni, hogy megismerjék közelebbről a cégek működését. 2024.05.22-én a 11.a osztály gazdasági ismeretekből érettségi vizsgára készülő csoportjával az ócsai BIO-Fungi cégnél vettünk részt egy kétórás üzembejáráson.

Kelet-Közép-Európa egyik vezető gombaipari cége egy családi vállalkozás, ahol több mint heti 120 tonna gombát termelnek. Az üzemvezetőtől azt is megtudtuk, hogy a csiperkegomba termesztés közel 21 ezer négyzetméteren, a laskagomba termesztés pedig több mint 19 ezer négyzetméteren történik. A hagyományos fehér és barna gomba mellett megnéztük a bio gomba, shiitake és ördögszekér gomba termelő részeket is. A termesztés során nem használnak vegyszereket, a gombát nem kezelik növényvédő szerrel, így meg is kóstolhattuk a termelőüzemben a gombákat. A csomagolóüzemben fejeztük be az ócsai üzem megtekintését, végül egy csomag gombával és a gombatermesztéssel kapcsolatban pedig sok-sok új ismerettel távoztunk.

Köszönjük a lehetőséget a BIO-Fungi-nak!

Éger Gyöngyi
szaktanár

Nálunk járt a Zöld Európa Tanoda

2024. május 13- án a 8.b osztály a Magyar Természetvédők Szövetsége az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének megbízásából éghajlatvédelemmel kapcsolatos interaktív szemléletformáló foglalkozáson vett részt. Egy rendhagyó állampolgári ismeretek óra keretében a diákok praktikus tanácsokat kaphattak a környezettudatosabb mindennapok megvalósítására iskolán belül és kívül.
A 90 perces interaktív foglalkozás célja, hogy megismertesse a diákokat az éghajlatváltozás témakörével, a főbb éghajlatváltozással kapcsolatos Európai Uniós törekvésekkel. 
Éger Gyöngyi 
szaktanár

Rendkívüli felvételi eljárás 2024-25

Tisztelt Szülők! Kedves Nyolcadikos Diákok!

2024. május 6-án kezdetét veszi a rendkívüli felvételi eljárás. Ennek keretében azok a tanulók is felvételt nyerhetnek valamely középfokú oktatási intézménybe, akiknek ez a normál felvételi eljárásban valamiért nem sikerült. Fontos, hogy a rendkívüli felvételi eljárás keretében a tanulóknak egyénileg kell intézniük a jelentkezést. Itt már nincs központi jelentkezés, ügyintézés. Az is nagyon fontos, hogy a tanköteles tanulóknak kötelező az iskolaválasztás, ha sikertelen volt a felvételi vizsgájuk.

Read More

2024.04.22-én kezdetét vette a gimnáziumban a Fenntarthatósági Témahét

A Föld napjára iskolánk kémia tanára plakátverseny hirdetett, amire közel 100 plakát érkezett. Az elkészült alkotásokból a tanárnő egy kiállítást rendezett a kémia teremben és az aulában, ami április 30-ig még megtekinthető. Ezen a héten szavazni lehetett a legjobbnak ítélt plakátra, az eredményhirdetésre a Bolyai napon került sor.

Read More

XX. BIT – Kecskemét

2024.04.17-19. között került megrendezésre Kárpát- medencei Bolyai- iskolák találkozója (BIT), immár 20. alkalommal, Kecskeméten.

A szerdai napon, a megérkezés, fogadás, ebéd, után, az igazgató úr köszöntötte a megjelenteket, különösen Sóvári László nyugalmazott, salgótarjáni tanár urat, aki a találkozókat folyamatosan „nyomon követte”, emlékeiből megjelent könyvet minden iskola, tanár kolléga megkapta. A szállás elfoglalása után kezdődött a kecskeméti városházán a megnyitó, majd a diákoknak az ismerkedés, a tanároknak a közös együttlét, jókedvű, tartalmas beszélgetés a káprázatos Good Will Hunting- előadás után.

Read More

Áprilisi versenyeredmények

A 35. Zrínyi Ilona Matematikaverseny három napos döntőjének 2024. április 12-14. között több év után ismét Kecskemét adott otthont. Az idei versenysorozatra 51986, 2-12. évfolyamos diák nevezett az egész Kárpát-medencéből. A döntőre az első két forduló után csak a megyei legjobbak jutottak be. A dolgozatok megírása után a versenyzők szervezett program keretében ismerkedtek Kecskemét városával. Pl.: Planetárium, Leskowsky Hangszergyűjtemény. És persze a fagyizás sem maradhatott el, minta ahogy az esti közös programok: társasjátékozás stb. Iskolánkat két tanulónk képviselte ezen a versenyen. Az ő országos döntő eredményük a következő:
Csóka Ármin (10.b) 26.hely Felkészítő tanára: Rózsáné Motkó Edit
Szatmári Csanád Hunor
(8.b) 49.hely Felkészítő tanára: Gelle Csaba Read More