Bombafenyetéssel kapcsolatos közlemény

Tisztelt Szülők!

Ma reggel és a délelőtt folyamán több közoktatási intézmény kapott bombafenyegetéssel kapcsolatos levelet.

Szeretnénk jelezni és egyúttal mindenkit megnyugtatni, hogy iskolánk nem kapott ilyen jellegű levelet, tehát a diákok a gimnáziumunkban biztonságban vannak és rendben folyik a tanítás.

Amennyiben bármilyen fenyegető üzenetet kapunk, azonnal megtesszük a megfelelő lépéseket és igyekszünk mielőbb a diákságot biztonságba helyezni.

Üdvözlettel: Rózsa László
igazgató

Írásbeli felvételi dolgozatok megtekintése

A központi írásbeli dolgozatok megírása, majd javítása után a vizsgázók, illetve hozzátartozóik megtekinthetik a dolgozatokat a következő ütemezés szerint:

2025. január 22.: Hat évfolyamos diákok dolgozatainak megtekintése
2025. január 23.: A négy évfolyamos képzésre jelentkezők dolgozatainak megtekintése

A megtekintés során mód van arra, hogy a dolgozatokat lefotózzák. Amennyiben észrevételt szeretnének tenni, azt a megtekintést követő munkanap 16:00 óráig tehetik meg. A határidő után beérkezett észrevételeket már nem tudjuk elfogadni!

Az észrevételeket kérjük e-mailen vagy személyesen behozni. Kérjük, használják az alábbi formanyomtatványt!

Észrevételezési lap

Iskolavezetés

Félévi fogadóórákra való regisztráció

Tisztelt Szülők, Gondviselők!

A félévi fogadóóránkat 2025. január 28-án 16:00 és 18:00 között tartjuk. Kérjük, hogy a szaktanárokkal való kommunikációhoz foglaljanak időpontokat. Egy regisztráció 10 perc kommunikációt jelent a kiválasztott pedagógussal. Amennyiben több időt venne igénybe a találkozó, kérjük beszéljenek meg egyéni időponto(ka)t a pedagógusokkal!

Read More

Központi írásbeli felvételi 2025

Jövő héten szombaton kerül sor a felvételi eljárás keretében a központi írásbeli felvételi vizsgára. 

A vizsgabehívókról:
A hat évfolyamos képzésre jelentkező tanulók esetében azok, akik elektronikusan adták be a jelentkezésüket a jelentkezési felületen keresztül kapják meg a behívót. Azon tanulók, akik személyesen, vagy postai úton jelentkeztek, e-mail-ben küldjük ki a behívót.
A négy évfolyamos képzésre jelentkezők az általános iskolájukon keresztül fogják megkapni a behívót. Azok, akik elektronikus úton jelentkeztek, a jelentkezési felületen keresztül is megkapják.

A következőkben összefoglaljuk a vizsgával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat: Read More

Memorable Dates

Ezt a versenyt iskolánk angol nyelvet tanuló diákjainknak hirdetjük meg, amelynek célja az angolul beszélő országok nevezetes eseményeinek (kulturális, történelmi és egyéb hagyományainak) alaposabb megismerése.

Két kategóriában indulhatnak a 2-3 főből álló csapatok:

  • 7.-8. osztályosok és a másodnyelvesek
  • 9.-12. osztályos fő nyelvi angolosok

Read More

Kezdődik a téli szünet

„Karácsonyfán ajándék,
a szívekben béke,
de jó lenne, ha ebből
jutna egész évre.”
(Juhász Anna)

Végre elérkezett az idő egy kis pihenésre. Az eltelt időszakban elfáradtak a diákok, de a tanárok is. 
Legyen ez az elkövetkező két hét az ünnepeké, a kikapcsolódásé. Töltse mindenki családja körében a karácsonyt, a szeretet ünnepét. 

Ezúton kívánunk mindenkinek Áldott Békés Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet!

A téli szünet 2024. december 21-én (szombaton) kezdődik és 2025. január 5-ig (vasárnap) tart. A szünet utáni első tanítási nap 2025. január 6. hétfő.

(A képen az angol termek előtti szekrényeken, diákjaink munkái láthatók.)

Brüsszelben az Európai Bizottságnál jártam

Iskolánk tagja a Magyar Természetvédők Szövetsége öko hálózatának, ezért lehetőségem nyílt a Föld Barátai Magyarország delegáltjaként részt venni a 2024. december 9-12.-ig tartó Agri-Food Days  eseményen. A találkozó Brüsszelben, az Európai Bizottság Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Főigazgatóságán került megrendezésre. A háromnapos eseményen több, mint 800 az agrikultúrával és vidékfejlesztéssel foglalkozó kutató, jogalkotó, szakpolitikus és szervezetek delegáltjai gyűltek össze. A rendezvény keretében a CHAR- épületben volt egy Ifjúsági Párbeszéd, amelynek keretén belül huszonkét
európai fiatal (17-39 év) beszélhetett kötetlen módon a főigazgatóság vezetőjével, Christophe Hansennel. Szó esett a területalapú támogatások átcsoportosításáról, kisgazdák versenyképességének növeléséről, illetve a fenntartható termelésre való átállás elősegítéséről és támogatásáról.
Köszönöm a lehetőséget az MTVSZ -nek!

Konkoly Ádám
12.b osztály


Link az párbeszédről készült videóról: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-265167

Pályaválasztási nap az Ócsai Bolyai János Gimnáziumban

Iskolánkban hagyomány, hogy visszavárjuk volt diákjainkat minden rendezvényre, ha már elballagtak is (különösen igaz volt ez a gólyabálra, Bolyai-napra- ekkor éves rendszerességgel jelentek meg már végzett bolyaisok előadóként egy- egy tematikus napon).

Osztályfőnökök is hívtak meg egyetemistákat, a munka világában már dolgozókat, a volt osztályukba járó diákjaikat, de Szudorné Pribék Ilona tanárnő ötlete volt az a gondolat, hogy érdemes lenne erre a tematikára egy napot szánni, segítve a 11. és 12. évfolyam pályaválasztását.

Read More

Rendhagyó irodalomóra

Mi a feltétele annak, hogy valaki író vagy költő legyen? Elsősorban az, hogy az illető már ne éljen. 😊 (Nagy íróink, költőink mindnyájan a múlté, így ez – számunkra – természetes lehet.) Kevés kortárs írót ismerünk, de vajon mi lehet ennek az oka? Így indult Grecsó Krisztián költő, író előadása a MÜPAban 2024.12.12-én délelőtt (https://mupa.hu/program/csaladi-es-ifjusagi-programok/grecso-krisztian-rendhagyo-irodalomoraja-4-2024-12-12_11-00-zaszloter ).

Mi érint meg minket, fiatalokat, egy irodalmi műben? Mi tesz egy művet, akár egy írót egyedivé? Változhat egy mű jelentése az idő múlásával vagy talán örökérvényű? Miért is fontos egyáltalán számunkra az irodalom? (Az irodalom egy tükör, amibe nézve, megismerhetjük önmagunkat és a körülöttünk lévő világot, sokat megtudhatunk az adott korról, akár magáról a szerzőről is.)

Nagyon sokat számít, hogy az ember mit és mikor olvas. Lehet, hogy egy mű tíz éve felháborodást okozott, de most már örömöt, szép emlékeket jelent az embernek, pedig a mű nem változott, csak az, aki olvassa.

Sok kérdés, de mellette sok válasz is elhangzott. Megismerhettünk anekdotákat, élettörténetmorzsákat. Sokan magunkra ismerhettünk, és remélem, velem együtt sokan mások is motiváltak lettek ezután az érdekes és inspiráló előadás után, leginkább abban, hogy mindenki egyedi, értékes, és semmilyen vágyat nem lehet, kell feladni!

Kulcsár-Tasi Milán 12.b