Sikeresen szerepeltek tanulóink a Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Versenyen

A verseny elsődleges célja az, hogy a középiskolák tanulóinak lehetőséget adjon alkalmazási ismereteik és képességeik összehasonlítására. A tanulók képek, ábrák számítógépes előállításában, transzformálásában, szövegszerkesztési, táblázatkezelési ismeretekben és prezentáció- illetve weboldal készítésében mérhették össze tudásukat. A verseny három fordulóban zajlott, és két diákunknak is sikerült az országos fordulóig jutni, így Bikkes Katica 10. b és Réti Bence 10. a osztályos tanulók öregbítették iskolánk hírnevét az Eötvös Loránd Tudományegyetem megrendezett döntőn.

A versenyt követően már azt is tudjuk, hogy Katica 28., Bence pedig 56. helyezést ért el.

Gratulálunk Nekik és felkészítő tanáraiknak, Endrédiné Márkus Erikának és Vinkovics-Farkas Kingának.