Cserediák járt nálunk

Az AFS szervezetének köszönhetően 2026. február 16-án különleges vendéget fogadhattunk iskolánkban. Mátyás, egy magyar önkéntes cserediák látogatott el hozzánk, aki az előző tanévet Brazíliában töltötte.
Három tanórában tartott angol nyelvű, vetítéssel kísért PPT-előadást a cserediákprogramról és saját, személyes élményeiről. Egy-egy órán 2-3 csoport diákjai vettek részt, így sok tanuló számára nyílt lehetőség arra, hogy első kézből halljon a külföldi tanulás tapasztalatairól.

Előadásában bemutatta a brazil iskolarendszert, a mindennapi életet, a helyi szokásokat és kulturális különbségeket. Történetei még közelebb hozták számunkra ezt a távoli országot. Különösen érdekes volt hallani arról, hogyan alkalmazkodott az új környezethez, és milyen kihívásokkal kellett szembenéznie. 
A diákok aktívan bekapcsolódtak a beszélgetésbe: kérdezhettek az AFS szervezet működéséről, a jelentkezés feltételeiről, a kinti iskolai követelményekről, valamint a mindennapi élet sajátosságairól. Mátyás válaszaiból a nyitottság, a kulturális sokszínűség elfogadása és a tolerancia fontossága is egyértelműen kirajzolódott.

Az előadás nemcsak informatív, hanem inspiráló is volt, és sokakat elgondolkodtatott azon, hogy a jövőben ők is részt vegyenek egy hasonló programban.

Bozsik Tünde Ágnes
szaktanár

Röplabda éjszaka a Bolyaiban

2026. február 6-án ismét megrendeztük iskolánkban a „röpiéjszakát”. Az eseményre 24 csapat nevezett. Vendégül láttuk Törökbálint, Cegléd és Kiskunlacháza csapatát illetve több, volt Bolyais diák is indított csapatot.
Két kategóriában, összesen 6 csoportban zajlott a selejtező a nagy létszám miatt.

Igazán izgalmas mérkőzéseket játszottunk egészen hajnalig. Az eseményen több százan vettek részt, a lebonyolításban nagy köszönet illeti két volt Bolyais diákunkat:
Dormány Dominik a meccseket vezette és Kulcsár -Tasi Milán pedig a sorsolásban, plakátkészítésben segített.

Read More

A kommunista diktatúra emléknapja

Hollósi Dániel, a NEB munkatársa, tartott iskolánkban előadást Magyarok szovjet fogságban – GULAG és a GUPVI rendszerek a Szovjetúnióban címmel a végzős diákoknak az emléknap alkalmából.

Prezentációjával kiegészített bemutatójában elmondta, hogy miért is volt a XX. század tragédiája a magyarok korabeli elhurcolása, miért fontos emlékezni, miközben, anno, nem lehetett róla beszélni, sokan hallgattak róla, akik túlélték a megpróbáltatásokat, kényszerű hallgatásba merültek.

Kényszermunka- és internálótáborok jöttek létre- szabadságjoguktól számtalan embert megfosztottak, a korabeli ideológia szerint az ember csak „szám, munkaeszköz”. Teljes hálózatok alakultak ki (fő)parancsnokságokkal, az emberek vagy bírósági peres eljárás alapján vagy ítélet nélkül kerültek hadifogoly- vagy internáló táborokba.

Ahogy haladt előre a Vörös Hadsereg, sokan, a polgári lakosság tagjai közül is, kerültek efféle helyekre, indultak ruha, élelem nélkül útnak, elhurcolták őket (először a német származás miatt). 40-50, 400-500-, majd 2000 fős menetoszlopok jutottak gyűjtőtűborba, javarészt politikai szűrés kapcsán is, 3-10 napnyi gyalogmenet után érkeztek meg egy vasútvonal közeli helyre, lehetőleg laktanyához (ahol akár még várakozni is kellett). A hely túlzsúfolt lehetett, az emberek éheztek, víz- és higiéniai hiány volt jellemző, illetve a járványok (70.000 fogoly már Magyarországon meghalt)- ezek közül kiemelkedő a ceglédi hadifogolytábor.

Read More

Szóbeli felvételi elbeszélgetés

Tisztelt Szülők, Gondviselők, Kedves Felvételiző Diákok!

Iskolánk szóbeli felvételi elbeszélgetést csak a 9021, emelt óraszámú haladó angol nyelvi osztályunkba jelentkező diákok számára szervezünk.
A felvételi eljárásban a tanulói adatlapok és a felvételi jelentkezési lapok beadási határideje (2026. február 19.). Ezt követően tudjuk a 9021-es tagozatra jeletkezetteket időpontokra beosztani. 

A szóbeli felvételi elbeszélgetés első fő napja: 2026. március 2. (hétfő). Ezen a napon reggel 8:00-tól várjuk az angol szóbeli elbeszélgetésre a diákokat.
Fontos: a szóbeli elbeszélgetésre külön behívókat, e-maileket nem küldünk! Kérjük figyeljék honlapunkat, ugyanis a szóbeli beosztást itt fogjuk közzé tenni.
Kérjük, hogy a meghallgatások folyamatossága miatt a diákok a kiírt időpont előtt negyed órával hamarabb érkezzenek meg és a megadott terem előtt várakozzanak!
A szülők az épületig kísérhetik gyermeküket! Kérjük, hogy az épületen kívül várakozzanak!

Read More

Jótékonysági Bolyais Retro Party

Idén, 2026. február 7-én került megrendezésre a Dr. Pártos Lóránt Alapítvány szervezésében az a jótékonysági est, melynek célja, hogy támogassa a gimnáziumot különböző kisebb-nagyobb fejlesztések megvalósításában.

Nagy örömünkre szolgált, hogy 1 év kihagyás után újra sor kerülhetett erre a rendezvényre. Más helyszínen, más köntösben, új ötletekkel előállva szólítottuk meg az iskolát támogatni szándékozó szülőket, volt bolyais diákokat és olyan baráti társaságokat, akik valamilyen módon kötődnek a gimnáziumhoz.

Read More

Jelentkezés a középfokú intézményekbe

Tisztelt Szülők, Gondviselők, Kedves Felvételiző Diákok!

A központi írásbeli felvételi vizsgák lezárultával az értékelőlapok birtokában a szülők és gyermekeik következő legfontosabb feladata, hogy a középfokú intéményekbe beadják jelentkezésüket.

Az értékelőlapokat 2026 február 13-ig kell kiadnunk. A hatodikosoknak esetében elektronikusan, illetve személyesen adtuk át azokat, a nyolcadikosok esetében pedig az általános iskolákba juttatjuk el ezen értékelőlapokat.

A jelentkezést a nyolcadikosok esetében az általános iskola, a hatodikos diákok esetében a szülő/gondviselő egyénileg végzi el. Fontos, hogy a jelentkezéskor a biztonság kedvéért több intézmény, több képzési típusát adják meg a diákok, illetve szüleik.
A sorrend meghatározásánál ajánljuk, hogy elsőként azt az iskolát, és azt a képzési formát adják meg, amit a diák legjobban szeretne. A felállított sorrenden (bár erre a rendszer egy alkalommal lehetőséget ad) nem érdemes módosítani, hiszen ha nem is jön össze az első helyen megjelölt iskola, akkor a rendszer automatikusan továbbsorolja őt a második helyen megjelölt iskolába.

Read More

Két bronzérem a Diákolimpia Sífutás országos döntőjében

Idén január 28-29-én rendezték a Normafánál a Diákolimpia Sífutás Országos Döntőjét. Az Ócsai Bolyai János Gimnáziumot Mészáros Csaba 11/A osztályos tanuló képviselte, aki két számban is rajthoz állt.
Mivel Csaba evezésben igazolt versenyző így a sífutásban, mint „amatőr versenyző” állt rajthoz.
2026.01.28-án rendezett Diákolimpia Sífutás Országos Döntőjében, B kategóriában, sprint versenyszámban (1000m, szabad stílus) 3. helyezést ért el. 
2026.01.29-án rendezett Diákolimpia Sífutás Országos Döntőjében, B kategóriában, távolsági versenyszámban (4000m, klasszikus stílus) szintén 3. helyezést ért el.
Jutalma az érmeken, okleveleken és dicsőségen túl intézményi felvételi plusz pontok.

Gratulálunk az eredményekhez!

Központi írásbeli felvételi eredmények – FRISSÍTÉS

Tisztelt Gondviselők, Érdeklődők!
Kedves Vizsgázó Diákok!

A gimnázium szaktanárai kijavították a 2026. január 24-én megírt írásbeli felvételi dolgozatokat. A megtekintés és az észrevételezést követően kialakult pontszámokat az alábbi linkeken érhetik el az érdeklődők.
Az eredményeket oktatási azonosító szerint növekvő sorrendben adjuk közre. 

Eredmények (6. évfolyamosok – 2026)
Eredmények (8. évfolyamosok – 2026)

A hatodikosok esetében a magyar nyelv pontátlaga: 28,94, a matematikáé 23,69 pont. A két tárgy összegének átlaga: 52,62 pont. 

A nyolcadikosoknál a magyar nyelv átlagpontja: 26,32, a matematikáé 17,26 pont. A két tárgy összegének átlaga: 43,58 pont.

Iskolavezetés

Dolgozatok megtekintése, értékelőlapok átvétele

Tisztelt Szülők, Gondviselők, Kedves Vizsgázó Diákok!

A 2026. január 24-i központi írásbeli dolgozatok megírása után a gimnázium szaktanárai kijavítják a dolgozatokat, majd ezt követően a jogszabály szerint lehetőséget biztosítunk arra, hogy kijavított dolgozatokat a vizsgázók, illetve hozzátartozóik megtekinthetsék a következő ütemezés szerint:

2026. január 28. 8:00-16:00: Hat évfolyamos diákok dolgozatainak megtekintése
2026. január 29. 8:00-16:00: A négy évfolyamos képzésre jelentkezők dolgozatainak megtekintése
A megtekintés helye mindkét napon az iskola főépületének földszintjén a Könyvtár terem.

A megtekintés során mód van arra, hogy a dolgozatokat lefotózzák. Amennyiben észrevételt szeretnének tenni, azt a megtekintést követő munkanap 16:00 óráig tehetik meg. A határidő után beérkezett észrevételeket már nem tudjuk elfogadni!
Az észrevételeket kérjük e-mailen (gimi@bogim.hu) vagy személyesen behozni, beküldeni. Kérjük, használják az alábbi formanyomtatványt!

Észrevételezési lap

Fontos tudnivalók:

  • A dolgozatokat csak a napján lehet megtekinteni. Azt követően már csak eredményeket közlünk.
  • Amennyiben a diák, szülő/gondviselő nem tudja megtekinteni a dolgozatokat, akkor meghatalmazás alapján lehetőséget tudunk adni a megtekintésre.
  • A hatévfolyamos diákoknál az értékelőlapokat a megtekintéskor ki is adjuk. A nyolcadikos diákok esetében az értékelőlapokat az általános iskoláknak juttatjuk el. Kérjük Önöket, hogy majd ott keressék ezeket a lapokat.
  • A javításokat követően a dolgozatok eredményeit a diákok oktatási azonosítójával a honlapunkon is meg fogjuk jelentetni. 

Iskolavezetés

Jelentkezés angol nyelvi szóbeli előkészítőre 2026

Kedves Diákok, Tisztelt Szülők, Érdeklődők!

Az Ócsai Bolyai János Gimnázium dr. Pártos Lóránt Alapítványa angol nyelvi felvételi előkészítőt hirdet 8. évfolyamos diákok számára!

Az idei tanévben is szeretnénk segíteni a nyelvi osztályunk iránt érdeklődő nyolcadikos diákokat azzal, hogy célnyelvi előkészítőt szervezünk részükre. Az előkészítőn a szóbeli elbeszélgetésre szeretnénk a diákokat jobban felkészíteni. 

Az előkészítő négy alkalomból áll, és a következő időpontokban kerül sor:
2026. február 10. (kedd) 15:00-16:45
2026. február 12. (csütörtök) 15:00-16:45
2026. február 17. (kedd) 15:00-16:45
2026. február 19. (csütörtök) 15:00-16:45
Read More