A 2021/22-es tanév programjai

 

2021. szeptember

Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(hétfő)
7:30 Első tanítási nap:
Osztályfőnöki órák 11:05-ig
a csengetési rend szerint
minden osztályfőnök  
1-2.
(szerda-csütörtök)
  Különbözeti és beszámoltató vizsgák
(idegen nyelv)

Angol nyelvi munkaközösség

 
3.
(péntek)
  Dr. Pártos Lóránt sírjának megkoszorúzása

Talapka Józsefné
DÖK vezető

 
6.
(hétfő)
  Jelentkezési határidő az őszi érettségi vizsgákra Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
 
7.
(kedd)
14:20 Nevelési értekezlet
(A tanévkezdés tapasztalatai)
Talapka Józsefné  
16:30 Plenáris szülői értekezlet a szülők számára (tanárok bemutatása) Talapka Józsefné  
17:00 Szülői értekezletek
Javasolt témák:
a tanév programjai
bejövő osztályok esetében a középiskola munkarendjének, szabályzatainak ismertetése
8. évfolyamon a második idegen nyelv választása
10-11. évfolyamon az érettségi előkészítők (FEFO) választása
11-12. évfolyamon a kétszintű érettségik és a továbbtanulás lehetőségei
Osztályfőnökök  
15.
(szerda)
11:15 Diákközgyűlés Talapka Józsefné
Körmendy Zsuzsa
osztályfőnökök
DÖK vezető
 
17.
(péntek)
18:00 “Kertmozi” DÖK
Körmendy Zsuzsa
 
24.
(péntek)
  Egészségtudatos gondolkodás és iskolai mozgástevékenységek témanapja Testnevelők Magyar Diáksport Napja
24-25.
(péntek-szombat)
  Osztálykirándulások a 11. és 12. évfolyamon  Osztályfőnökök  

 

2021. október

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

egész hónapban

 

Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.

Nevelőtestület

 

5.
(kedd)

14:20

Tanári értekezlet
Beiskolázási program összeállítása.

Talapka Józsefné

 

6.
(szerda)

 

Megemlékezés az aradi vértanúkról osztályfőnöki óra keretében

Osztályfőnökök

Október 6.

8.
(péntek)

17:00

Gólyaavatás

Nevelőtestület

12. évfolyam

 

19:00- 23:00

Gólyabál

bejövő és végzős osztályok osztályfőnökei

Rózsa László

Mádi Károly

Gelle Csaba

 

18-28.
(hétfő-csütörtök)

 

Őszi érettségi vizsgaidőszak írásbeli vizsgaidőpontjai közép és emelt szinten

Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

 

21. (csütörtök)

 

Emelt szintű angol írásbeli érettségi

Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

Tanítás nélküli munkanap!

22.
(péntek)

11:30-tól

12:30-tól

Az 56-os forradalom 65. évfordulója

Iskolai ünnepség a Művelődési házban

Nevelőtestület

Műsor: humán munkaközösség

Október 23.

23-1.

(szombat-hétfő)

 

Őszi szünet

 

Szünet előtti utolsó tanítási nap október 22. (péntek), szünet utáni első tanítási nap november 2. (kedd).

 

2021. november

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

egész hónapban

 

Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.

Nevelőtestület

 

5.

(péntek)

17-23

Halloween party

DÖK

Körmendy Zsuzsa

 

9.
(kedd)

14:20

Tanári értekezlet

Talapka Józsefné

 

16:00-18:00

Fogadóóra

Nevelőtestület

 

10.
(szerda)

12:30

Nyílt nap a gimnáziumba jelentkezőknek

Angol és német nyelvi munkaközösségek

 

11-15.
(csütörtök-hétfő)

 

Őszi érettségi vizsgaidőszak emelt szintű szóbeli vizsgaidőpontjai

Rózsa László
Árkosiné Kárpáti Lilla

 

12.
(péntek)

15:00

Megemlékezés Falu Tamás sírjánál

Talapka Józsefné

Horváthné Gyovai Melinda Kinga

 

17.
(szerda)

 

Tankerületi Szakmai Nap

Nevelőtestület

3 tanítási óra + belső tudásmegosztás

18.

(csütörtök)

13:00

Szalagavató főpróba

11., 12. évfolyam és osztályfőnökeik

Humán munkaközösség

 

19.

(péntek)

17:00

Szalagavató

Nevelőtestület

11., 12. évfolyam és osztályfőnökeik

 

22-26.
(hétfő-péntek)

 

Őszi érettségi vizsgaidőszak középszintű szóbeli vizsgaidőpontjai

Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

 

26. (péntek)

15:00-23:00

Kosárdélután

DÖK

Testnevelők

 

 

2021. december

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

7.
(kedd)

14:20

Tanári értekezlet

Talapka Józsefné

 

8.
(szerda)

11:15

Mikulásfutás

Testnevelők

 

11.(szombat)

7:35

Megemlékezés a névadóról

Reál munkaközösség

Tanítás nélküli munkanap

A december 24. ledolgozása

8:30
-12:00

Pályaválasztási nap

Szudorné Pribék Ilona
osztályfőnökök

12:30

Bolyai Matematika Emlékverseny döntő

Reál munkaközösség

7:30

10:10

Három tanítási óra megtartása

 

21.

(kedd)

10:20-11:55

Karácsonyi ünnepség osztályfőnöki óra keretében és iskolai keretek között

Osztályfőnökök

 

 

Téli szünet

 

Szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. (kedd), szünet utáni első tanítási nap január 3. (hétfő).

22-2.
(szerda-vasárnap)

 

 

 

 

 

2022. január

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

11-13
(kedd-csütörtök)

 

Különbözeti és beszámoltató vizsgák az egyéni tanrendesek részére

Árkosiné Kárpáti Lilla

 

21.
(péntek)

 

 

I. félév vége

 

 

12:30-tól

Tanári értekezlet
Féléves magatartás és szorgalom jegyek lezárása. (5. tanítási óra után)

Talapka Józsefné
osztályfőnökök

 

22.
(szombat)

 

10:00

Központi írásbeli vizsga a hatodik és nyolcadik osztályos diákoknak

Iskolavezetés

Nevelőtestület

 

17:00

Magyar Kultúra Napja – városi rendezvény

humán munkaközösség

 

24-27.

 

Osztályozó vizsgák

 

 

24.
(hétfő)

 

Központi írásbeli javítási napja

Humán és reál munkaközösség

tanítás nélküli munkanap

27.
(csütörtök)

14:00

Pótló írásbeli vizsga a hatodikos és nyolcadikos diákoknak

Árkosiné Kárpáti Lilla

 

28.
(péntek)

 

A félévi értesítők kiadásának utolsó napja

Osztályfőnökök

 

18:00-tól

Sportéjszaka (röplabda)

Testnevelők

Inczeffy Szabolcs
Öntevékeny diáksportkör

 

 

2022. február

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

1.
(kedd)

14:20

Félévi értekezlet

Félév értékelése, beszámolója

Talapka Józsefné

 

16:00-18:00

Fogadóóra

Nevelőtestület

 

4.
(péntek)

17:00 – 23:00

Filméjszaka vagy Farsangi Bál

DÖK

Körmendy Zsuzsa

 

12.
(szombat)

18:00

Öregdiákok és szülők bálja

Meghirdetője:
Dr. Pártos Lóránt Alapítvány

Szervező: Tantestület

ELHALASZTVA!

15.
(kedd)

 

Érettségi vizsgákra (tavaszi vizsgaidőszak) való jelentkezés határideje

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László

 

 

Felsőfokú továbbtanulásra való jelentkezés határideje

Osztályfőnökök

Iskolavezetés

 

22.
(kedd)

8:00

Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak.

(I. nap)

Angol és német nyelvi munkaközösség

Rózsa László

Előzetes időbeli beosztás alapján

23.
(szerda)

 

Kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja

Osztályfőnökök

Február 25.

 

2022. március

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

1.
(kedd)

14:20

Tanári értekezlet

Talapka Józsefné

 

2.
(szerda)

14:10

Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak

(II. nap)

Angol és német nyelvi munkaközösség

Rózsa László

 

7.
(hétfő)

14:10

Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak

(III. nap)

Angol és német nyelvi munkaközösség

Rózsa László

 

7-11.
(hétfő-péntek)

 

„Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét

Éger Gyöngyi
Árkosiné Kárpáti Lilla

 

11.
(péntek)

12:35

Március 15-i iskolai ünnepség

Ócsai Halászy Károly Általános Iskola

Március 15.

15:00-23:00

Sportdélután (futball)

Testnevelők
Gelle Csaba

Öntevékeny diáksportkör

 

14.

(hétfő)

 

 

 

Pihenőnap

15.
(kedd)

 

Nemzeti ünnep

 

Munkaszüneti nap

25.
(péntek)

17:00 -23.00

Bolyai – Bál (Neon parti)

DÖK

Körmendy Zsuzsa

Inczeffy Szabolcs Zsombor ???

 

26.
(szombat)

8:30

Megemlékezés II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójáról a 10. évfolyamosok számára

???

Tasnádi Anita

Március 26.

7:30-

11:05

Bolyai nap

DÖK
Körmendy Zsuzsa

Tanítás nélküli munkanap

 

2022. április

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

a hó folyamán

BIT találkozó

Talapka Józsefné

 

4-8.
(hétfő-péntek)

 

Digitális témahét

Endrédiné Márkus Erika

Vinkovics-Farkas Kinga

Rózsa László

Szigeti Márta

 

13.
(szerda)

 

Megemlékezés a Holokauszt áldozatairól osztályfőnöki órán

osztályfőnökök

április 16.

13.

(szerda)

12:05-től

Írásbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák

Árkosiné Kárpáti Lilla

 

14-19.
(csütörtök-kedd)

 

Tavaszi szünet

 

Szünet előtti utolsó tanítási nap 13. (szerda), szünet utáni első tanítási nap április 20. (szerda).

20. (szerda)

11:15

Nyuszi futás

Testnevelő tanárok

 

20-21.
(szerda-csütörtök)

 

Szóbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák

Árkosiné Kárpáti Lilla

vizsgáztató tanárok

A jelentkezők számától függően előzetes beosztás alapján.

21
(csütörtök)

8:00-tól

Kompetenciamérés a 10.a osztálynak

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

22.

(péntek)

8:00-tól

Természettudományos mérés a 10.a osztálynak

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

 

25.
(hétfő)

8:00-tól

Kompetenciamérés a 10.b osztálynak

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

26.

(péntek)

8:00-tól

Természettudományos mérés a 10.b osztálynak

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

27.
(szerda)

8:00-tól

Kompetenciamérés a 10.d osztálynak

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

28.

(csütörtök)

8:00-tól

Természettudományos mérés a 10.d osztálynak

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

25-29.
(hétfő-péntek)

 

Fenntarthatósági Témahét

Szudorné Pribék Ilona
Grószné Kis Annamária
Éger Gyöngyi

 

26.

(kedd)

14:20

Tanári értekezlet

Témák:

 – érettségi vizsgák előkészítése

 – FEFO-választások

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László

 

16:00-17:30

Fogadóóra

Nevelőtestület

 

17:30

Szülői értekezletek:

– 8.b: Másodnyelv és irányultságválasztás

– 10. évfolyam: plenáris szülői a
 Tornateremben
 (Téma a Felkészítő foglalkozásválasztás)

– 12. évfolyam: plenáris szülői az Aulában
 (Téma: írásbeli és szóbeli érettségi vizsgák,
 szerenád, bolondballagás, ballagás)

Talapka Józsefné

Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

osztályfőnökök

 

27. (szerda)

8:00-tól

Országos kompetencia-mérés a 10. évfolyamon

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnökök

 

28.

(csütörtök)

12:15

Ballagási főpróba

Humán munkaközösség

Mádi Károly

Rózsa László

 

 

Szerenád / Vacsora

Végzős osztályok

 

29.
(péntek)

13:30

Végzősök utolsó tanítási napja
Osztályozó értekezlet a végzős osztályoknál

Nevelőtestület

 

 

Bolondballagás

Végzős osztályok

 

30. (szombat)

9:00

Ballagás

Nevelőtestület

Alsóbb évfolyamos osztályok

Humán munkaközösség

Mádi Károly

Gelle Csaba

 

 

2022. május

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

2-23.
(hétfő-hétfő)

 

Írásbeli érettségi vizsgák közép- és emelt szinten

Iskolavezetés

Nevelőtestület

 

2-5.
(hétfő-csütörtök)

 

Osztálykirándulások napjai a 7-10. évfolyamon.

Árkosiné Kárpáti Lilla Osztályfőnönök

Kísérő tanárok

Tanítás nélküli munkanapok

6.

(péntek)

 

Tanítási nap

 

 

11. (szerda)

 

Országos kompetenciamérés a 8. évfolyamon

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

17.
(kedd)

 

Idegen nyelvi és természettudományi mérés a 8. évfolyamon (főnyelv)

Árkosiné Kárpáti Lilla

Osztályfőnök

 

20.
(péntek)

 

Felkészítő foglalkozások (FEFO) választásának, módosításának határideje

8. évfolyam – másodnyelv és irányultságválasztás határideje

Rózsa László

 

 

2022. június

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

1.
(szerda)

 

Nemzeti Összetartozás napjára való megemlékezés az osztályfőnöki órán

Osztályfőnökök

június 4.

1-9
(szerda-csütörtök)

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Rózsa László

 

6.
(hétfő)

 

Pünkösd hétfő.

 

Munkaszüneti nap.

7-9.
(kedd csütörtök)

 

Különbözeti és beszámoltató vizsgák

Árkosiné Kárpáti Lilla

 

13-24.
(hétfő-péntek)

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák a jelentkezések függvényében

Iskolavezetés

Nevelőtestület

 

14.
(kedd)

12:30

Osztályozó értekezlet az alsóbb évfolyamosoknak

Nevelőtestület

 

15.
(szerda)

7:30

Utolsó tanítási nap (4 osztályfőnöki óra)

Osztályfőnökök

 

 

Juniális

Testnevelő tanárok

22-24.
(szerda-péntek)

8:00
-12:00

Beiratkozás

Bejövő osztályok osztályfőnökei
Nevelő-oktató munkát segítők

Online beiratkozás

27.

(hétfő)

8:00-tól-tól

Bizonyítványosztás

Osztályfőnökök

 

29.
(szerda)

9:00

Tanévzáró tantestületi értekezlet

(Éves beszámoló)

Talapka Józsefné

 

 

 2022. augusztus

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

22.
(hétfő)

9:00

Munkára jelentkezés

Nevelőtestület

 

24-25.
(szerda-csütörtök)

7:30

Javító-, pótló- és osztályozó vizsgák

Árkosiné Kárpáti Lilla

 

7:30

Tanévnyitó főpróba

Humán munkaközösség

Mádi Károly

Rózsa László

 

9:00

DÖK ülés

Körmendy Zsuzsa

 

26. (péntek)

 

Gólyanap a bejövő 7.b osztályosoknak

DÖK

Leendő osztályfőnök

 

26-27.

(péntek-szombat)

 

Gólyatábor a 9. évfolyamosoknak

DÖK

Leendő osztályfőnökök

 

31.

(szerda)

9:00

Tanévnyitó nevelőtestületi ülés

Talapka Józsefné

 

 

2022. szeptember

Időpont

Esemény

Felelős(ök)

Megjegyzés

1.
(csütörtök)

7:40

Első tanítási nap:

– Tanévnyitó ünnepség (71. tanév) az első órában

 

 

 

– Osztályfőnöki órák 11:05-ig csengetési rend szerint

 

Iskolavezetés

 

Csengődi Erika

Mádi Károly

Marina Mónika

Minden osztályfőnök

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial