A 2020/21-es tanév programjai

 

2020. szeptember
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(hétfő)
7:45 Első tanítási nap:
– Tanévnyitó ünnepség (69.) az első órában
Osztályfőnöki órák 11:35-ig csengetési rend szerint
Csengődi Erika
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán
Marina Mónika
minden osztályfőnök
 
4.
(péntek)
  Dr. Pártos Lóránt sírjának megkoszorúzása

Talapka Józsefné
DÖK vezető

 
7.
(hétfő)
  Jelentkezési határidő az őszi érettségi vizsgákra Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
 
8.
(kedd)
14:10 Nevelési értekezlet
(A tanévkezdés tapasztalatai)
Talapka Józsefné  
       
16:00 Szülői értekezletek
Javasolt témák:
a tanév programjai
bejövő osztályok esetében a középiskola munkarendjének, szabályzatainak ismertetése
8. évfolyamon a második idegen nyelv választása
10-11. évfolyamon az érettségi előkészítők (FEFO) választása
11-12. évfolyamon a kétszintű érettségik és a továbbtanulás lehetőségei
Osztályfőnökök  
16.
(szerda)
10:55 Diákközgyűlés Talapka Józsefné
Körmendy Zsuzsa
osztályfőnökök
DÖK vezető
ELMARAD!
18.
(péntek)
19:30 “Kertmozi” DÖK  
25.
(péntek)
  Egészségtudatos gondolkodás és iskolai mozgástevékenységek témanapja Testnevelők Magyar Diáksport Napja

 

2020. október
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
egész hónapban   Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.
Nevelőtestület Online órák tartása (bemutató órák közvetítése a neten)
6.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet
Beiskolázási program összeállítása.
Talapka Józsefné  
7.
(szerda)
  Megemlékezés az aradi vértanúkról osztályfőnöki óra keretében Osztályfőnökök Október 6.
16.
(péntek)
17:00 Gólyaavatás Nevelőtestület
12. évfolyam
 
19:00- 23:00 Gólyabál bejövő és végzős
osztályok osztályfőnökei

Rózsa László
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán
 
16-17.
(péntek-szombat)
  Osztálykirándulások a 11. és 12. évfolyamon Osztályfőnökök  
19-30.
(hétfő-péntek)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak írásbeli vizsgaidőpontjai

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László

 
21.
(szerda)
10:55

Az 56-os forradalom 62. évfordulója
Iskolai ünnepség a Művelődési házban

Nevelőtestület
Műsor: humán munkaközösség

Október 23.
22.
(csütörtök)
  Tanítás nélküli munkanap    

23. (péntek)

  Munkaszüneti nap    

23-1.

(péntek-vasárnap)

  Őszi szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap október 21. (szerda), szünet utáni első tanítási nap november 2. (hétfő).

 

2020. november
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
egész hónapban   Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.
Nevelőtestület  
3.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
16:00-18:00 Fogadóóra Nevelőtestület  
6.
(péntek)
17:00-23:00 Halloween party DÖK  
11.
(szerda)
12:30 Nyílt nap a gimnáziumba jelentkezőknek Angol és német nyelvi munkaközösségek  
7-11.
(csütörtök-hétfő)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak emelt szintű szóbeli vizsgaidőpontjai Rózsa László
Árkosiné Kárpáti Lilla
 
13.(péntek) 15:00 Megemlékezés Falu Tamás sírjánál Talapka Józsefné
Gyarmati Zoltán
 
23-27.
(hétfő-péntek)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak középszintű szóbeli vizsgaidőpontjai

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László

 
27.
(péntek)
15:00-23:00 Kosárdélután

DÖK
Testnevelők

 

 

2020. december
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
9.
(szerda)
10:55 Mikulásfutás Testnevelők  
12.
(szombat)
  Tanítás nélküli munkanap   December 24. ledolgozása
7:35 Megemlékezés a névadóról Reál munkaközösség  
8:25-11:35 Pályaválasztási nap Szudorné Pribék Ilona
osztályfőnökök
 
12:00 Bolyai Matematika Emlékverseny döntő Reál munkaközösség  
18.
(péntek)
7:35-9:55 Három tanítási óra megtartása    
10:05-11:35 Karácsonyi ünnepség osztályfőnöki óra keretében Osztályfőnökök  
19-3.
(hétfő-szerda)
  Téli szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap december 18. (péntek), szünet utáni első tanítási nap január 4. (hétfő).

 

2021. január
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
11-
április 23.
  A tanulók fizikai állapotának mérése, értékelése (NETFIT)

Rózsa László
Testnevelők

Mérési eredmények rögzítési határideje: 2019. május 28. (péntek)
6-8
(szerda-péntek)
  Különbözeti és beszámoltató vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
21.
(csütörtök)
14:20 Tanári értekezlet
Féléves magatartás és szorgalom jegyek lezárása.
Talapka Józsefné
osztályfőnökök
 
22.
(péntek)
  Első félév vége    
  Magyar Kultúra Napja – városi rendezvény humán munkaközösség  
16:00 Sportéjszaka (röpiéjszaka)

testnevelők
Inczeffy Szabolcs

öntevékeny diáksportkör

 
23.
(szombat)
10:00 Központi írásbeli vizsga a hatodik és nyolcadik osztályos diákoknak Nevelőtestület  
25.
(hétfő)
  Központi írásbeli javítási napja Humán és reál munkaközösség Rövidített tanítási órák tartása
28.
(csütörtök)
14:00 Pótló írásbeli vizsga a hatodikos és nyolcadikos diákoknak Árkosiné Kárpáti Lilla  
31.
(péntek)
  A félévi értesítők kiadásának utolsó napja

Osztályfőnökök

 

 

2021. február
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
2.
(kedd)
14:20

Félévi értekezlet
Félév értékelése, beszámolója

Talapka Józsefné  
16:00-18:00 Fogadóóra Nevelőtestület  
5.
(péntek)
17:00-23:00 Filméjszaka DÖK  
13.
(szombat)
  Bolyais Öregdiákok és szülők bálja

Meghirdetője:
Dr. Pártos Lóránt Alapítvány
Szervező:Tantestület

 
15.
(hétfő)

  Felsőfokú felvételire való jelentkezés határideje    
  Érettségi vizsgákra (tavaszi vizsgaidőszak) való jelentkezés határideje Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
 
18. (csütörtök) 13:00 Szalagavató főpróba 11. és 12. évfolyam és osztályfőnökeik
Humán munkaközösség
 
19. (péntek) 17:00 Szalagavató Nevelőtestület
11. és 12. évfolyam és osztályfőnökeik
 
23.
(kedd)
8:30 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak Angol és német nyelvi munkaközösség  
24.
(szerda)
  Kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja osztályfőnökök Február 25.

 

2021. március
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1-5.
(hétfő-péntek)
  “Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét

Éger Gyöngyi
Árkosiné Kárpáti Lilla

 
2.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
3.
(szerda)
14:10 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak (második nap) Angol és német nyelvi munkaközösség  
8.
(hétfő)
14:10 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak (harmadik nap) Angol és német nyelvi munkaközösség  
12.
(péntek)
12:35 Március 15-i iskolai ünnepség Ócsai Halászy Károly Általános Iskola  
15:00-23:00 Sportéjszaka (futball) Testnevelők
Zsákai Dávid
öntevékeny diáksportkör
 
15.
(hétfő)
  Nemzeti ünnep   Munkaszüneti nap
22-26.
(hétfő-péntek)
  Digitális Témahét Endrédiné Márkus Erika
Vinkovics -Farkas Kinga
Szigeti Márta
Rózsa László
 
26.
(péntek)
8:25 Megemlékezés II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójáról a 10. évfolyamosok számára

Zsákai Dávid
Tasnádi Anita

Március 26.
31.
(szerda)


  Bolyai-nap DÖK
Körmendy Zsuzsa
Tanítás nélküli munkanap
17:00-23:00 Bolyai-bál (Neon-parti)

DÖK

 

 

2020. április
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1-6.
(csütörtök-kedd)
  Tavaszi szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap március 31. (szerda), szünet utáni első tanítási nap április 7. (szerda).
7.
(szerda)
7:35 Írásbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  

14.
(szerda)

 

Megemlékezés a Holokauszt áldozatairól osztályfőnöki órán

osztályfőnökök

 Április 16.

14-15-16.
(szerda-csütörtök-péntek)

 

Szóbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák

Árkosiné Kárpáti Lilla
vizsgáztató tanárok

 

19-23.
(hétfő-péntek)

 

Fenntarthatósági Témahét

Szudorné Pribék Ilona
Grószné Kis Annamária
Éger Gyöngyi

 
20.
(kedd)
14:20

Tanári értekezlet
Témák:
 – érettségi vizsgák előkészítése
 – FEFO-választások

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
 
16:00-17:30 Fogadóóra Nevelőtestület  
17:30

Szülői értekezletek:
– 8.b: Másodnyelv és irányultságválasztás
– 10. évfolyam: plenáris szülői a
 Tornateremben
 (Téma a Felkészítő foglalkozás választás)
– 12. évfolyam: plenáris szülői az Aulában
 (Téma: írásbeli és szóbeli érettségi vizsgák, ballagás)

Talapka Józsefné
Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
osztályfőnökök

 
28.
(szerda)
  Szerenád (vacsora)    

29.
(csütörtök)
  Bolondballagás

 

 
12:00 Ballagási főpróba

Humán munkaközösség
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán

 

13:30

Osztályozó értekezlet a végzős osztályoknál

Nevelőtestület

 

30. (csütörtök)

15:00

Ballagás / Végzősök utolsó tanítási napja

Nevelőtestület
Alsóbb évfolyamos osztályok
Humán munkaközösség
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán

 

 

2021. május
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(szombat)
  Ballagás Nevelőtestület
Alsóbb évfolyamos osztályok
Humán munkaközösség
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán
 
3-25.
(hétfő-hétfő)
  Írásbeli érettségi vizsgák a kötelező tárgyakból közép- és emelt szinten Nevelőtestület  
3-6.
(hétfő-csütörtök)
  Osztálykirándulások napjai a 7-10. évfolyamon.

osztályfőnökök
kísérő tanárok

Tanítás nélküli munkanapok
7.
(péntek)
  Tanítási nap    
19.
(szerda)
  Idegen nyelvi mérés a 8. évfolyamon (főnyelv) Árkosiné Kárpáti Lilla  
20. 
(csütörtök)
  Felkészítő foglalkozások (FEFO) választásának, módosításának határideje Rózsa László  
24.
(hétfő)
  Pünkösd hétfő.   Munkaszüneti nap
26.
(szerda)
  Országos kompetenciamérés a 8. és 10. évfolyamon Árkosiné Kárpáti Lilla  

 

2021. június
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1-3.
(kedd-csütörtök)
  Különbözeti és beszámoltató vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
2.
(szerda)
  Nemzeti Összetartozás napjára való megemlékezés az osztályfőnöki órán osztályfőnökök Június 4.
3-10.
(csütörtök-csütörtök)
  Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák Rózsa László  
14-25.
(hétfő-péntek)
  Szóbeli érettségi vizsgák a jelentkezések függvényében

Iskolavezetés
Nevelőtestület

 
14.
(hétfő)
12:30 Osztályozó értekezlet az alsóbb évfolyamosoknak Nevelőtestület  
15.
(kedd)
7:30 Tanítási nap (4 osztályfőnöki óra)  osztályfőnökök  
  Labdajátékok napja + Brutálfutás Testnevelő tanárok  
16.
(szerda)
10:00 Bizonyítványosztás osztályfőnökök  
24.
(kedd)
8:00-12:00 Beiratkozás bejövő osztályok osztályfőnökei
nevelő-oktató munkát segítők
 
29.
(kedd)
9:00 Tanévzáró tantestületi értekezlet Talapka Józsefné  

 

2021. augusztus
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
23.
(hétfő)
9:00 Munkára jelentkezés    
25-26.
(szerda-csütörtök)
7:30 Javító-, pótló- és osztályozó vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
26.
(csütörtök)
7:30 Tanévnyitó főpróba

Humán munkaközösség
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán

 
9:00 DÖK ülés Körmendy Zsuzsa  

27. (péntek)

 

Gólyanap a bejövő 7.b osztályosoknak

 

 

27-28.(péntek-szombat)

 

Gólyatábor a 9. évfolyamosoknak

 

 

31.
(kedd)

9:00

Tanévnyitó nevelőtestületi ülés

Talapka Józsefné

 

 

2021. szeptember
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(szerda)
7:30

Első tanítási nap:
– Tanévnyitó ünnepség (70.) az első órában
– Osztályfőnöki órák 11:05-ig csengetési rend szerint

Csengődi Erika
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán
Marina Mónika
Minden osztályfőnök