A 2019/20-as tanév programjai

 

2019. szeptember
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
2.
(hétfő)
7:45 Első tanítási nap:
– Tanévnyitó ünnepség (67.) az első órában
Osztályfőnöki órák 11:05-ig csengetési rend szerint
Horváthné Gyovai Melinda
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán
Marina Mónika
minden osztályfőnök
 
5.
(csütörtök)
  Jelentkezési határidő az őszi érettségi vizsgákra

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László

Csak azon diákok jelentkezhetnek emelt szintű vizsgára, akiknek már van középszintű vizsgaeredményük!
6.
(péntek)
  Dr. Pártos Lóránt sírjának megkoszorúzása Talapka Józsefné
DÖK vezető
 
10.
(kedd)
14:10 Nevelési értekezlet
(A tanévkezdés tapasztalatai)
Talapka Józsefné  
16:30 Plenáris szülői értekezlet a szülők számára (tanárok bemutatása) Nevelőtestület  
17:00 Szülői értekezletek
Javasolt témák:
a tanév programjai
bejövő osztályok esetében a középiskola munkarendjének, szabályzatainak ismertetése
8. évfolyamon a második idegen nyelv választása
10-11. évfolyamon az érettségi előkészítők (FEFO) választása
11-12. évfolyamon a kétszintű érettségik és a továbbtanulás lehetőségei
Osztályfőnökök  
18.
(szerda)
11:15 Diákközgyűlés Talapka Józsefné
Horváthné Gyovai Melinda Kinga
osztályfőnökök
DÖK vezető
 
20.
(péntek)
19:30 “Kertmozi” DÖK  
24-26.
(kedd-csütörtök)
  Papírgyűjtés Árkosiné Kárpáti Lilla
DÖK
 

 

2019. október
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
egész hónapban   Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.
Nevelőtestület  
1.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet
Beiskolázási program összeállítása.
Talapka Józsefné  
2.
(szerda)
  Megemlékezés az aradi vértanúkról osztályfőnöki óra keretében Osztályfőnökök  
4.
(péntek)
17:00 Gólyaavatás Nevelőtestület
12. évfolyam
 
19:00- 23:00 Gólyabál bejövő és végzős
osztályok osztályfőnökei

Rózsa László
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán
 
11-12.
(péntek-szombat)
  Osztálykirándulások a 11. és 12. évfolyamon Osztályfőnökök  
14-25.
(hétfő-szombat)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak írásbeli vizsgaidőpontjai

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László

 
22.
(kedd)
12:15

Az 56-os forradalom 62. évfordulója
Iskolai ünnepség a Művelődési házban

Nevelőtestület
Műsor: humán munkaközösség

 
23.
(szerda)
  Munkaszüneti nap    

26-3.

(szombat-vasárnap)

  Őszi szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap október 25. (péntek), szünet utáni első tanítási nap november 4. (hétfő).

 

2019. november
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
egész hónapban   Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.
Nevelőtestület  
1.
(péntek)
  Munkaszüneti nap    
5.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
16:00-18:00 Fogadóóra Nevelőtestület  
7-11.
(csütörtök-hétfő)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak emelt szintű szóbeli vizsgaidőpontjai Rózsa László
Árkosiné Kárpáti Lilla
 
8.
(péntek)
  Falu Tamás ünnepség a költő születésének 138. évfordulója alkalmából Humán munkaközösség  
9:00 Szavalóverseny    
15:00 Megemlékezés Falu Tamás sírjánál

Talapka Józsefné
Gyarmati Zoltán

 
13.
(szerda)
12:30 Nyílt nap a gimnáziumba jelentkezőknek Angol és német nyelvi munkaközösségek  
14.
(csütörtök)
13:00 Szalagavató főpróba

11., 12. évfolyam és osztályfőnökeik
Humán munkaközösség

 
15.
(péntek)
17:00 Szalagavató

Nevelőtestület
11., 12. évfolyam és osztályfőnökeik

 
18-22.
(hétfő-péntek)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak középszintű szóbeli vizsgaidőpontjai

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László

 
29.
(péntek)
15:00-23:00 Kosárdélután

DÖK

 

 

2018. december
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
3.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
4.
(szerda)
11:15 Mikulásfutás Testnevelők  
7.
(szombat)
  Tanítási nap (4 óra vagy rövidített órák)   December 24. ledolgozása
14.
(szombat)
  Tanítás nélküli munkanap   December 27. ledolgozása
7:30 Megemlékezés a névadóról Reál munkaközösség  
8:00-12:00 Pályaválasztási nap Szudorné Pribék Ilona
osztályfőnökök
 
12:15 Bolyai Matematika Emlékverseny döntő Reál munkaközösség  
20.
(péntek)
7:30-10:10 Három tanítási óra megtartása    
10:20-11:05 Karácsonyi ünnepség osztályfőnöki óra keretében Osztályfőnökök  
21-5.
(hétfő-szerda)
  Téli szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap december 20. (péntek), szünet utáni első tanítási nap január 6. (hétfő).

 

2020. január
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
8-
április 24.
  A tanulók fizikai állapotának mérése, értékelése (NETFIT)

Rózsa László
Testnevelők

Mérési eredmények rögzítési határideje: 2019. május 29. (péntek)
8-10
(szerda-péntek)
  Különbözeti és beszámoltató vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
18.
(szombat)
10:00 Központi írásbeli vizsga a hatodik és nyolcadik osztályos diákoknak Nevelőtestület  
20-21.
(hétfő-kedd)
  Központi írásbeli javítási napjai Humán és reál munkaközösség Rövidített tanítási órák tartása
23.
(csütörtök)
14:20 Tanári értekezlet
Féléves magatartás és szorgalom jegyek lezárása.
Talapka Józsefné
osztályfőnökök
 
23.
(csütörtök)
14:00 Pótló írásbeli vizsga a hatodikos és nyolcadikos diákoknak Árkosiné Kárpáti Lilla  
24.
(péntek)
  Első félév vége    
  Magyar Kultúra Napja – városi rendezvény humán munkaközösség  
16:00 Sportéjszaka (röpiéjszaka)

testnevelők
Inczeffy Szabolcs
öntevékeny diáksportkör

 
31.
(péntek)
  A félévi értesítők kiadásának utolsó napja

Osztályfőnökök

 

 

2020. február
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
4.
(kedd)
14:20

Félévi értekezlet
Félév értékelése, beszámolója

Talapka Józsefné  
16:00-18:00 Fogadóóra Nevelőtestület  
7.
(péntek)
18:00 Farsangi Bál (jelmezes buli) DÖK  
14.
(péntek)
  Érettségi vizsgákra (tavaszi vizsgaidőszak) való jelentkezés határideje Árkosiné Kárpáti Lilla  
15.
(szombat)

  Felsőfokú felvételire való jelentkezés határideje    
  Bolyais Öregdiákok és szülők bálja Meghirdetője:
Dr. Pártos Lóránt Alapítvány
Szervező:Tantestület
 
25.
(kedd)
12:30 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak Angol és német nyelvi munkaközösség  
26.
(szerda)
  Kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja osztályfőnökök  

 

2020. március
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
2-6.
(hétfő-péntek)
  “Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét

Éger Gyöngyi
Árkosiné Kárpáti Lilla

 
3.
(kedd)
14:20 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
4.
(szerda)
14:10 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak (második nap) Angol és német nyelvi munkaközösség  
9.
(hétfő)
14:10 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak (harmadik nap) Angol és német nyelvi munkaközösség  
13.
(péntek)
12:15 Március 15-i iskolai ünnepség Ócsai Halászy Károly Általános Iskola  
15:00-23:00 Sportéjszaka (futball) Testnevelők
Inczeffy Szabolcs
öntevékeny diáksportkör
 
23-27.
(hétfő-péntek)
  Digitális Témahét Endrédiné Márkus Erika
Vinkovics -Farkas Kinga
Szigeti Márta
Rózsa László
 
27.
(péntek)
8:30 Megemlékezés II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójáról a 10. évfolyamosok számára

Zsákai Dávid
Tasnádi Anita

 
31.
(kedd)
  Adatszolgáltatási határidő a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulókra vonatkozóan

Árkosiné Kárpáti Lilla

 

 

2020. április
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
7.
(kedd)
7:30 Írásbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
8.
(szerda)
11:15 Nyuszi futás Testnevelő tanárok  
9-14.
(csütörtök-kedd)
  Tavaszi szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap április 8. (szerda), szünet utáni első tanítási nap április 15. (szerda).

15.
(szerda)

 

Megemlékezés a Holokauszt áldozatairól osztályfőnöki órán

osztályfőnökök

 

15-16-17.
(szerda-csütörtök-péntek)

 

Szóbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák

Árkosiné Kárpáti Lilla
vizsgáztató tanárok

 

20-24.
(hétfő-péntek)

 

Fenntarthatósági Témahét

Szudorné Pribék Ilona
Grószné Kis Annamária
Éger Gyöngyi

 
21.
(kedd)
14:20

Tanári értekezlet
Témák:
 – érettségi vizsgák előkészítése
 – FEFO-választások

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
 
16:00-17:30 Fogadóóra Nevelőtestület  
17:30

Szülői értekezletek:
– 8.b: Másodnyelv és irányultságválasztás
– 10. évfolyam: plenáris szülői a
 Tornateremben
 (Téma a Felkészítő foglalkozás választás)
– 12. évfolyam: plenáris szülői az Aulában
 (Téma: írásbeli és szóbeli érettségi vizsgák, ballagás)

Talapka Józsefné
Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
osztályfőnökök

 
24.
(péntek)
  Bolyai-nap DÖK
Horváthné Gyovai Melinda Kinga
Tanítás nélküli munkanap
  17:00-23:00 Bolyai-bál (Neon parti) DÖK  
28.
(kedd)
  Szerenád (vacsora)    
29.
(szerda)
12:10 Ballagási főpróba

Humán munkaközösség
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán

 

13:30

Osztályozó értekezlet a végzős osztályoknál

Nevelőtestület

 

30. (csütörtök)

15:00

Ballagás / Végzősök utolsó tanítási napja

Nevelőtestület
Alsóbb évfolyamos osztályok
Humán munkaközösség
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán

 

 

2020. május
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(péntek)
  Munkaszüneti nap    
4-25.
(hétfő-hétfő)
  Írásbeli érettségi vizsgák a kötelező tárgyakból közép- és emelt szinten Nevelőtestület  
4-7.
(hétfő-csütörtök)
  Osztálykirándulások napjai a 7-10. évfolyamon.

osztályfőnönök
kísérő tanárok

Tanítás nélküli munkanapok
8.
(péntek)
  Tanítási nap    
20.
(szerda)
  Felkészítő foglalkozások (FEFO) választásának, módosításának határideje Rózsa László  
  Idegen nyelvi mérés a 8. évfolyamon (főnyelv) Árkosiné Kárpáti Lilla  
27.
(szerda)
  Országos kompetenciamérés a 8. és 10. évfolyamon Árkosiné Kárpáti Lilla  

 

2020. június
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(hétfő)
  Pünkösd hétfő. Munkaszüneti nap.    
2-4.
(kedd-csütörtök)
  Különbözeti és beszámoltató vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
3.
(szerda)
  Nemzeti Összetartozás napjára való megemlékezés az osztályfőnöki órán osztályfőnökök  
4-12.
(csütörtök-péntek)
  Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák Rózsa László  
12.
(péntek)
12:30 Osztályozó értekezlet az alsóbb évfolyamosoknak Nevelőtestület  
15.
(hétfő)
7:30 Tanítási nap (4 osztályfőnöki óra)  osztályfőnökök  
  Labdajátékok napja + Brutálfutás Testnevelő tanárok  
  Főzőverseny    
16-27.
(kedd-szombat)
  Szóbeli érettségi vizsgák a jelentkezések függvényében

Iskolavezetés
Nevelőtestület

 
23.
(kedd)
8:00-12:00 Beiratkozás bejövő osztályok osztályfőnökei
nevelő-oktató munkát segítők
 
25.
(csütörtök)
9:00 Tanévzáró tantestületi értekezlet Talapka Józsefné  
26.
(péntek)
  Dolgozói kirándulás Közalkalmazotti Tanács  

 

2020. augusztus
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
24.
(hétfő)
9:00 Munkára jelentkezés    
26-27.
(szerda-csütörtök)
7:30 Javító-, pótló- és osztályozó vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
27.
(szerda)
7:30 Tanévnyitó főpróba

Humán munkaközösség
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán

 
9:00 DÖK ülés Horváthné Gyovai Melinda Kinga  
29.
(csütörtök)
9:00 Tanévnyitó nevelőtestületi ülés Talapka Józsefné  

28. (péntek)

 

Gólyanap a bejövő 7.b osztályosoknak

 

 

28-29.(péntek-szombat)

 

Gólyatábor a 9. évfolyamosoknak

 

 

31.
(hétfő)

9:00

Tanévnyitó nevelőtestületi ülés

Talapka Józsefné

 

 

2020. szeptember
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(hétfő)
7:45

Első tanítási nap:
– Tanévnyitó ünnepség (69.) az első órában
– Osztályfőnöki órák 11:05-ig csengetési rend szerint

Csengődi Erika
Mádi Károly
Gyarmati Zoltán
Marina Mónika
Minden osztályfőnök