A 2018/19-es tanév programjai

 

2018. szeptember
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
3.
(hétfő)
7:45 Első tanítási nap:

– Tanévnyitó ünnepség (67.) az első órában

 

 

 

– Osztályfőnöki órák 11:05-ig csengetési rend szerint

 

Horváthné Gyovai Melinda

Mádi Károly

Gyarmati Zoltán

Marina Mónika

Minden osztályfőnök

 
5.
(szerda)
  Jelentkezési határidő az őszi érettségi vizsgákra Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

Csak azon diákok jelentkezhetnek emelt szintű vizsgára, akiknek már van középszintű vizsgaeredményük!
7.
(péntek)
  Dr. Pártos Lóránt sírjának megkoszorúzása Talapka Józsefné

DÖK vezető

 
11.
(kedd)
14:10 Nevelési értekezlet

(A tanévkezdés tapasztalatai)

Talapka Józsefné  
16:30 Plenáris szülői értekezlet a szülők számára (tanárok bemutatása) Nevelőtestület  
17:00 Szülői értekezletek

Javasolt témák:

–      a tanév programjai

–      bejövő osztályok esetében a középiskola munkarendjének, szabályzatainak ismertetése

–      8. évfolyamon a második idegen nyelv választása

–      10-11. évfolyamon az érettségi előkészítők (FEFO) választása

–      11-12. évfolyamon a kétszintű érettségik és a továbbtanulás lehetőségei

Osztályfőnökök  
19.
(szerda)
11:15 Diákközgyűlés Talapka Józsefné

Éger Gyöngyi

osztályfőnökök

DÖK vezető

 
25-27.
(kedd-csütörtök)
  Papírgyűjtés Árkosiné Kárpáti Lilla

DÖK

 

 

2018. október
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
egész hónapban   Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.
Nevelőtestület  
2.
(kedd)
14:10 Tanári értekezlet
Beiskolázási program összeállítása.
Talapka Józsefné  
3.
(szerda)
  Megemlékezés az aradi vértanúkról osztályfőnöki óra keretében Osztályfőnökök  
5.
(péntek)
17:00 Gólyaavatás Nevelőtestület

12. évfolyam

 
19:00- 23:00 Gólyabál bejövő és végzős osztályok osztályfőnökei

Rózsa László

Mádi Károly

Gyarmati Zoltán

 
12-13.
(péntek-szombat)
  Osztálykirándulások a 11. és 12. évfolyamon Osztályfőnökök  
13.
(szombat)
  Tanítási nap (Hétfői órarend)   Október 22. ledolgozása
15-18.

(hétfő-csütörtök)

  7.b „Határtalanul” kirándulása Endrédiné Márkus Erika
Talapka Józsefné
 
15-29.
(hétfő-hétfő)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak írásbeli vizsgaidőpontjai Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

 
19.
(péntek)
12:15 Az 56-os forradalom 62. évfordulója

Iskolai ünnepség a Művelődési házban

Nevelőtestület

Műsor: humán munkaközösség

 
22-23.
(hétfő-kedd)
  Munkaszüneti napok    
29-2.

(hétfő-péntek)

  Őszi szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap október 26. (péntek), szünet utáni első tanítási nap november 5. (hétfő).

 

2018. november
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
egész hónapban   Nyílt napok
A 6. és 8. osztályosok és szüleik fogadása délután, illetve délelőtti bemutatóórákon.
Nevelőtestület  
6.
(kedd)
14:10 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
16:00-18:00 Fogadóóra Nevelőtestület  
8-12.
(csütörtök-hétfő)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak emelt szintű szóbeli vizsgaidőpontjai Rózsa László
Árkosiné Kárpáti Lilla
 
9.
(péntek)
  Falu Tamás ünnepség a költő születésének 137. évfordulója alkalmából Humán munkaközösség  
9:00 Szavalóverseny    
15:00 Megemlékezés Falu Tamás sírjánál Talapka Józsefné

Gyarmati Zoltán

 
15.
(csütörtök)
12:30 Nyílt nap a gimnáziumba jelentkezőknek Angol és német nyelvi munkaközösségek  
13:00 Szalagavató főpróba 11., 12. évfolyam és osztályfőnökeik

Humán munkaközösség

 
16.
(péntek)
17:00 Szalagavató Nevelőtestület

11., 12. évfolyam és osztályfőnökeik

 
19-23.
(hétfő-péntek)
  Őszi érettségi vizsgaidőszak középszintű szóbeli vizsgaidőpontjai Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

 

 

2018. december
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
4.
(kedd)
14:10 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
5.
(szerda)
11:15 Mikulásfutás Testnevelők  
14.
(péntek)
15:00 Filmdélután (KINEDOK) Körmendy Zsuzsa, Éger Gyöngyi  
15.
(szombat)
  Tanítási nap   December 31. ledolgozása
7:30 Megemlékezés a névadóról Reál munkaközösség  
8:00-12:00 Pályaválasztási nap Szudorné Pribék Ilona
osztályfőnökök
Tanítás nélküli munkanap
12:15 Bolyai Matematika Emlékverseny döntő Reál munkaközösség  
21.
(péntek)
7:30-10:10 Három tanítási óra megtartása    
10:20-11:05 Karácsonyi ünnepség osztályfőnöki óra keretében Osztályfőnökök  
24-2
(hétfő-szerda)
  Téli szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. (péntek), szünet utáni első tanítási nap január 3. (csütörtök).

 

2019. január
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
9-
április 26.
  A tanulók fizikai állapotának mérése, értékelése (NETFIT) Rózsa László

Testnevelők

Mérési eredmények rögzítési határideje: 2019. május 31. (péntek)
9-11
(szerda-péntek)
  Különbözeti és beszámoltató vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
19.
(szombat)
10:00 Központi írásbeli vizsga a hatodik és nyolcadik osztályos diákoknak Nevelőtestület  
21-22.
(hétfő-kedd)
  Központi írásbeli javítási napjai Humán és reál munkaközösség Rövidített tanítási órák tartása
23.
(szerda)
14:10 Tanári értekezlet
Féléves magatartás és szorgalom jegyek lezárása.
Talapka Józsefné
osztályfőnökök
 
24.
(csütörtök)
14:00 Pótló írásbeli vizsga a hatodikos és nyolcadikos diákoknak Árkosiné Kárpáti Lilla  
25.
(péntek)
  Első félév vége    
  Magyar Kultúra Napja – városi rendezvény humán munkaközösség  
18:00 Sportéjszaka (röpiéjszaka) testnevelők

Inczeffy Szabolcs
öntevékeny diáksportkör

 

 

2019. február
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(péntek)
  A félévi értesítők kiadásának utolsó napja Osztályfőnökök  
5.
(kedd)
14:10 Félévi értekezlet

Félév értékelése, beszámolója

Talapka Józsefné  
16:00-18:00 Fogadóóra Nevelőtestület  
9.
(szombat)
18:00 Öregdiákok bálja Meghirdetője:
Dr. Pártos Lóránt AlapítványSzervező: Tantestület
 
15.
(péntek)
  Érettségi vizsgákra (tavaszi vizsgaidőszak) való jelentkezés határideje Árkosiné Kárpáti Lilla  
  Felsőfokú felvételire való jelentkezés határideje    
21.
(csütörtök)
12:30 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak Angol és német nyelvi munkaközösség  
25-1.
(hétfő-péntek)
  „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét Éger Gyöngyi
Árkosiné Kárpáti Lilla
 
27.
(szerda)
  Kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja osztályfőnökök  

 

2019. március
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(péntek)
14:10 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak (második nap) Angol és német nyelvi munkaközösség  
4.
(hétfő)
14:10 Szóbeli felvételi vizsga a nyelvi specializációs osztályba jelentkező nyolcadikosoknak (harmadik nap) Angol és német nyelvi munkaközösség  
5.
(kedd)
14:10 Tanári értekezlet Talapka Józsefné  
14.
(csütörtök)
12:15 Március 15-i iskolai ünnepség Ócsai Halászy Károly Általános Iskola  
18:00 Sportéjszaka (kosárlabda) Testnevelők
Inczeffy Szabolcsöntevékeny diáksportkör
 
15.
(péntek)
  Munkaszüneti nap    
20.
(szerda)
14:00 Angolosok körzeti levelező versenyének regionális döntője angol munkaközösség  
18-22.
(hétfő-péntek)
  Fenntarthatósági Témahét Szudorné Pribék Ilona
Grószné Kis Annamária
Éger Gyöngyi
Körmendy Zsuzsa
 
27.
(szerda)
8:30 Megemlékezés II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójáról a 10. évfolyamosok számára Zsákai Dávid

Tasnádi Anita

 

 

2019. április
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
8-12.
(hétfő-péntek)
  Digitális Témahét Endrédiné Márkus Erika  
9.
(kedd)
7:30 Írásbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
14:10 Tanári értekezlet

Témák:

 – érettségi vizsgák előkészítése

 – FEFO-választások

Árkosiné Kárpáti Lilla
Rózsa László
 
16:00-17:30 Fogadóóra Nevelőtestület  
17:30 Szülői értekezletek:

– 8.b: Másodnyelv és irányultságválasztás

– 10. évfolyam: plenáris szülői a
 Tornateremben
 (Téma a Felkészítő foglalkozás választás)

– 12. évfolyam: plenáris szülői az Aulában
 (Téma: írásbeli és szóbeli érettségi vizsgák,
 ballagás)

Talapka Józsefné

Árkosiné Kárpáti Lilla

Rózsa László

osztályfőnökök

 
11-12-13.
(csütörtök-péntek-szombat)
  Kárpát-medencei Bolyai iskolák találkozója Talapka Józsefné
Nevelőtestület
DÖK
 
12.
(péntek)
  Bolyai-nap DÖK
Éger Gyöngyi
Tanítás nélküli munkanap
16-17.
(kedd-szerda)
  Szóbeli különbözeti, beszámoltató és osztályozó vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla

vizsgáztató tanárok

 
17.
(szerda)
  Megemlékezés a Holokauszt áldozatairól osztályfőnöki órán osztályfőnökök  
11:15 Nyuszi futás Testnevelő tanárok  
18-23.
(szerda-kedd)
  Tavaszi szünet   Szünet előtti utolsó tanítási nap április 17. (szerda), szünet utáni első tanítási nap április 24. (szerda).

 

2019. május
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
1.
(szerda)
  Munkaszüneti nap    
2.
(csütörtök)
12:10 Ballagási főpróba / Végzősök utolsó tanítási napja Humán munkaközösség

Mádi Károly

Gyarmati Zoltán

 
13:30 Osztályozó értekezlet a végzős osztályoknál Nevelőtestület  
4.
(szombat)
9:00 Ballagás Nevelőtestület

Alsóbb évfolyamos osztályok

Humán munkaközösség

Mádi Károly

Gyarmati Zoltán

Tanítási nap..
6-10.
(hétfő-péntek)
  Írásbeli érettségi vizsgák a kötelező tárgyakból közép- és emelt szinten Nevelőtestület  
6-9
(hétfő-csütörtök)
  Osztálykirándulások napjai a 7-10. évfolyamon. osztályfőnönök

kísérő tanárok

Tanítás nélküli munkanapok
20.
(hétfő)
  Felkészítő foglalkozások (FEFO) választásának, módosításának határideje Rózsa László  
22.
(szerda)
  Idegen nyelvi mérés a 8. évfolyamon (főnyelv) Árkosiné Kárpáti Lilla  
29.
(szerda)
  Országos kompetenciamérés a 8. és 10. évfolyamon Árkosiné Kárpáti Lilla  

 

2019. június
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
3-5.
(hétfő-szerda)
  Különbözeti és beszámoltató vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
5.
(szerda)
  Nemzeti Összetartozás napjára való megemlékezés az osztályfőnöki órán osztályfőnökök  
5-13.
(szerda-csütörtök)
  Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák Rózsa László  
9-10.
(vasárnap-hétfő)
  Pünkösd. Munkaszüneti nap.

Osztálykirándulások napja a 11. évfolyamon.

   
12.
(szerda)
12:30 Osztályozó értekezlet az alsóbb évfolyamosoknak Nevelőtestület  
13.
(csütörtök)
  Tanítási nap rövidített órákkal
(Labdajátékok napja)
Testnevelő tanárok  
14.
(péntek)
7:30 Brutálfutás Testnevelő tanárok  
  Utolsó tanítási nap (4 osztályfőnöki óra) osztályfőnökök  
11:15 Bizonyítványosztás osztályfőnökök  
17-28.
(hétfő-péntek)
  Szóbeli érettségi vizsgák a jelentkezések függvényében Iskolavezetés

Nevelőtestület

 
20.
(csütörtök)
8:00-12:00 Beiratkozás bejövő osztályok osztályfőnökei
nevelő-oktató munkát segítők
 
27.
(csütörtök)
9:00 Tanévzáró tantestületi értekezlet Talapka Józsefné  
28.
(péntek)
  Dolgozói kirándulás Közalkalmazotti Tanács  

 

2019. augusztus
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
22.
(csütörtök)
9:00 Munkára jelentkezés    
27-28.
(kedd-szerda)
7:30 Javító-, pótló- és osztályozó vizsgák Árkosiné Kárpáti Lilla  
28.
(szerda)
7:30 Tanévnyitó főpróba Humán munkaközösség

Mádi Károly

Gyarmati Zoltán

 
9:00 DÖK ülés Éger Gyöngyi  
       
29.
(csütörtök)
9:00 Tanévnyitó nevelőtestületi ülés Talapka Józsefné  
hónap vége   Gólyanap – Gólyatábor    

 

2019. szeptember
Időpont Esemény Felelős(ök) Megjegyzés
2.
(hétfő)
7:45 Első tanítási nap:

– Tanévnyitó ünnepség (68.) az első órában

 

 

 

– Osztályfőnöki órák 11:05-ig csengetési rend szerint

 

Csengődi Erika

Mádi Károly

Gyarmati Zoltán

Marina Mónika

Minden osztályfőnök